Meditace na Spojení se s přírodou

01.03.2016 19:05

Abychom se v meditaci znovu vrátili k počátku, musíme se nejprve přeorientovat na přírodu a přírodní moudrost, která existuje za omezeným myšlením denního života. Znovunapojení  na matku Zemi je formou tradičního ,,očišťovacího obyčeje", který nám dopřeje -pomáhá, abychom se ve svém nitru cítili dobře. Spojením s přírodou si očistíte myšlení a stanete se opět nevinnými. Nemusíte chodit ven, obklopte se květinami, rostlinami kolem sebe. Z těchto poselství zaznívají skrz čistou životní energii rostlin, květin a stromů slova, jako respekt, úcta, čest a láska. 

Až se budete soustředit na očištění mysli a ducha od jejich pavučin, dýchejte zhluboka a pomalu. To vám pomůže řídit vaši aktivitu.

Sedněte si venku pod strom, neb doma kolem rostlin. Podstatné, je být na místě, kde se při meditaci budete cítit chráněni. Třikrát se zhluboka nadechněte a zavřete oči nebo svůj zrak jemně soustřeďte na něco uklidňujícího. Třeba nějakou květinu. Až budete připraveni, zavřete oči a všímejte si svého dechu.

Při relaxování děkujte Velkému duchu za tento báječný den. Otevřete svou mysl a ducha pro poselství z přírody a žádejte ji, aby vás vedla. Vždy má pro vás nějaká prostá poselství.

V průběhu meditace, kdy se necháváte vést přírodou, každých pár vteřin vyslovte slovo ,, Láska " abyste mohli upřímně cítit jasné spojení s duchem přírody či životního prostředí. To je jedno z mála slov, které umožní představit si, že zároveň přijímáte i dáváte. Se zavřenýma či otevřenýma očima se znovu soustřeďte na květinu či jiný prvek, tak jak na začátku. Relaxujte a radujte se z představ a poselství, jež k vám přicházejí. Vaše přirozené smysly se konečně napojí na energii přírody. Zjistíte, že stejně jako cit pro barvu se vaše vnímání začne zaostřovat.

 

Ve všedních dnech se omezujeme na užívání jen nemnoha smyslů. Když se otevřeme přírodě, bude pro nás dostupných i mnoho dalších smyslů. Podstatné je otevřít se všemu, co nám příroda a rostliny nabízejí. Stimulace pomocí rostlin a květin je příkladem, jak umožnit našim smyslům aby se naladily na tvary, barvu, velikosti, textury a vibrace. Existují kvality, které bychom jinak za užití svých mentálních, fyzických a spirituálních darů přírody nevnímali. Je třeba otevřít se a zakoušet život, aniž bychom se nechali omezovat naučenými limity.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode