Bubínky, bubny, aneb zvuky jak i umí léčiti        

Hudba mne vždy tak nejako táhla k sobě, dokonce jsem si kdysik před X léty za pár piv pořídil kytaru, ale znáte to, ni. Když už jsem sa naučil nejaký ten akord a i rytmus, tož sa objevil nekto iný, a bylo po hraní. 
Doma mám Harmoniku-tahací, po tátovi, ale nejak opět to neide, neb asi by bylo nutno nechati naladiti i opraviti, tož zatím leží jen tak. Mezi tím vším, se mi dostal do rukou šamanský bubínek a ouha....jůů ono to i ide. A chytlo mne to. pár let na to jsem si pořídil djembe, takový fajný a aby nebyl sám, tož ešče jeden ku němu. A tak hraji dle potřeby, nálady a jen tak pro radost. A že neumím tak jak ti co to maj v krvi i ruce.No a . J8 si hraju pro potěchu .
A jak nej naučiti sa základ? Zprvu jsem do teho mlátil až ruky bolely, a pak ouha...prej naučiti se bubnovati ve vodě. Tož zkusil a jo, jde to super, tak aby to nebylo plácání do vody, ale aby to mělo ten správný zvuk i tlak na vodu, neb úder.
Tož tak zatím k bubínkům a bubnování, třeba s děštěm, větrem, zpěvem ptáčků neb praskání ohně ....
 
a sem tam i tvořitkuji bubnování pro zájemce, a hlavně pro mne je to poděkování přírodě...k úplňku i novu a...důvod sa vždy najde...prší, tož třeba bubnovati, sluníčko pálí, tož též, neb je mráz, sníh, atp....

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode